CO TO JEST TERMOMODERNIZACJA I DLACZEGO WARTO SIĘ NIĄ ZAINTERESOWAĆ?!
Termomodernizacja to najlepszy sposób na poprawę efektywności energetycznej budynków przez zwiększenie oszczędności energii. Polega ona na wprowadzeniu zmian, które pozwolą ograniczyć straty ciepła do minimum.
BEZPOŚREDNIĄ KORZYŚCIĄ ZMNIEJSZENIA ZUŻYCIA ENERGII JEST ZWIĄZANE Z TYM OBNIŻENIE RACHUNKÓW
Można to osiągnąć przez takie działania jak dodatkowe ocieplenie budynku czy modernizacja instalacji ogrzewania i ciepłej wody. W rezultacie w pomieszczeniach nie ma zimnych ścian czy podłóg, a budynek łatwiej jest ogrzać nawet przy największych mrozach.
Podczas docieplania ścian, które wiąże się również z odświeżeniem bądź całkowitą zmianą wyglądu elewacji, budynek wygląda bardziej estetycznie a jego wartość rynkowa wzrasta.
POZYTYWNY WPŁYW NA ŚRODOWISKO
Dzięki ograniczeniu spalania paliw grzewczych zmniejszamy emisję gazów cieplarnianych i zanieczyszczenie powietrza. Dbamy więc przy tym o środowisko oraz zdrowie nasze i osób w najbliższym otoczeniu.
POSIADASZ DOM LUB GOSPODARSTWO? TO POWINNO CIĘ ZAINTERESOWAĆ! MOŻESZ OTRZYMAĆ DOTACJĘ!
Już teraz możesz skorzystać z DOTACJI z PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE na termomodernizację domu i wymianę źródeł ciepła.
Program skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.
Najważniejsze etapy termomodernizacji to:
- docieplenie ścian zewnętrznych i stropów
- wymiana okien
- wymiana lub modernizacja systemów grzewczych
Sama wymiana stolarki okiennej czy montaż nowego urządzenia grzewczego mogą okazać się niewystarczające. Chłód może dalej przedostawać się przez ściany, a kocioł lub piec będzie musiał pracować z większą mocą. Właśnie dlatego ocieplenie domu stanowi pierwszy etap termomodernizacji. Dopiero po zaizolowaniu ścian zewnętrznych należy wyliczyć zapotrzebowanie na moc grzewczą. Będzie ona znacznie niższa niż przed ociepleniem ścian, a co za tym idzie zmniejszą się koszta inwestycji w nowe źródło ciepła.
ZALETY SYSTEMU TERMOIZOLACYJNEGO FIRMY STYROMAT W ODNIESIENIU DO TERMOMODERNIZACJI
Przede wszystkim nasz system ociepleniowy zwany Systemem Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych (są to gotowe płyty ze styropianu z trwale wprasowanymi płytkami klinkierowymi) doskonale nadaje się właśnie do docieplenia i wspomnianej modernizacji elewacji zewnętrznej ścian budynków.
Ze względu na łatwość montażu na już istniejącą elewację oraz ponadprzeciętną trwałość, montaż systemu jest na tyle prosty, że można go wykonać samemu bez potrzeby zatrudniania wykwalifikowanej ekipy.
Aktualna wymagana wartość współczynnika przenikania ciepła U dla ściany nie może przekraczać 0,20 W/(m2·K).
Decydując się na Termoizolacyjne Płyty Klinkierowe firmy Styromat możemy uzyskać bardzo dobre parametry izolacji ze względu na wysoką gęstość styropianu!
W przypadku płyty o grubości izolacji 50 mm, uzyskujemy U na poziomie 0,185 [W/(m*K)],
przy 80mm U=0,158 [W/(m*K)], a przy100 mm współczynnik ten wyniesie 0,143 [W/(m*K)] (w powyższych wyliczeniach założono, że dotychczasowa izolacja to 100 mm.)
DODATKOWE KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z ZASTOSOWANIA ELEWACJI KLINKIEROWEJ FIRMY STYROMAT
- Optymalizacja izolacji cieplnej
- Łatwy i bezpieczny, wiszący montaż bez użycia kleju
- Montaż niezależny od warunków atmosferycznych
- Szybkość ułożenia – 2 osoby w 8h są w stanie ułożyć 100M KW
- Estetyczny wygląd elewacji
- Mały wydatek w stosunku do osiągniętych korzyści
- Wieloletnia trwałość bez konieczności odnawiania i malowania
Wszystkie zalety naszego systemu wraz z ich opisami znajdziesz na naszej stronie w zakładce O systemie
System Termoizolacyjnych Płyt Klinkierowych znajduje zastosowanie zarówno w przypadku obiektów wielkogabarytowych takich jak galerie handlowe, hale sportowe i wszelkiego rodzaj budynki użyteczności publicznej oraz w przypadku niewielkich obiektów jak domy jednorodzinne.
Potwierdzają to liczne realizacje oraz niemałe grono zadowolonych klientów, którzy obdarzyli nas zaufaniem.
Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy na naszą stronę internetową i znajdującego się na niej bloga, gdzie opisujemy bardziej szczegółowo aspekty takie jak trwałość koloru, odporność na blaknięcie i wiele innych.